Home / Kurzy a semináře / Polníček a česnek z divoké přírody – 7. dubna 2020

Polníček a česnek z divoké přírody – 7. dubna 2020

Salátové vydání terénního kurzu, na kterém zažijete pažitkové pikantérie a zjistíte, že polníček roste i kolem vašich cest

Polníček kozlíček najdete snáz, než si myslíte. A stejně tak další zelené býlí, které s úspěchem využijete v kuchyni na Zelený čtvrtek. Poznáte nejméně tři nové druhy planých česneků a rozkoš z okusování čerstvě rašících lístků hlohu.Začátek: úterý 7. dubna  v 16.30

Místo srazu: nad Divokou Šárkou v Praze (loučka za fastfoodem u konečné tramvají 20 a 26 a autobusů 119, 191). Souřadnice 50.093476, 14.322780.

Kurz trvá dvě hodiny a probíhá za každého počasí. Oblečte se do terénu. Děti jsou vítány a účastní se zdarma. Doporučená výbava pro sběr ke stažení zde.

Na začátku každého kurzu je uvítací přípitek nebo degustace květinových delikates.


Přesezonní cena kurzu je 680 Kč
Koupit kurz

Tento kurz pravidelně doprovází radostné vzedmutí sběračských vášní, které všechny zúčastněné překvapí. Okouzlení zelenou svěžestí a štědrostí přírody se neubráníte ani vy. Když se navíc vyvede počasí, mívám pocit, že bych měla účastníky přivázat, aby se samou blažeností nevznesli do oblak. Zažijte s námi jarní ochutnávku z první ruky.

Možná budete volat jako jedna z účastnic: 

„Já tu ještě zůstanu bez divokého šnytlíku neodejdu.“

Zanechali jsme ji její sběračské vášni.

 


Top