Home / Kurzy a semináře / Pro děti přírodopis jídlem

Pro děti přírodopis jídlem

Děti druhého stupně základní školy si oblíbí přírodopis jako nikdy předtím.

Jedlé plané rostliny jsou skvělý výukový materiál pro botaniku, chemii, fyziku, počty, ekologii a další předměty. Nejlepší je, když se býlí a kvítí stane ingrediencí do receptu.Začátek: Vysílání z plenéru zdarma ve čtvrtek 26. března v 15.00 hodin středoeveropského zimního času.

Připojíte se zde.

Tento pilotní projekt je zdarma. Pokud projevíte zájem, mohu zorganizovat další vysílání pro veřejnost nebo uzavřené skupiny, které už zdarma nebude a bude nastaveno podle poptávky. Dotazy pište na kyktkyjidlu@gmail.com


V přiložené galerii se můžete podívat, jak vypadá přírodopis, který končí v žaludku. Jarní cibuloviny (na snímku česnek viničný) demonstrují přezimování rostlin a vytváření látek s výraznou chutí. Bretaňská galette ukazuje praktické použití česneku viničného. Výroba pampeliškové kávy z kořenů, je i tréninkem v trpělivosti a uvědomění si pracnosti obstarávání jídla. Spálený cukr předvádí, co to je ta uhlíková stopa. Kuchařské knihy, jsou výroční práce loňského běhu soukromé skupiny. Achilovku má i kuře a co to vlastně je, je ukázkou použití jiného než botanického materiálu.

Top