Home / Zahrady

Zahrady

Toužíte po jedlé zahradě? Pomůžeme vám ji vybudovat.

Tvoříme zahrady jedlé, krásné, zdravé, léčivé, voňavé a pestré.

Jedlé zahrady nejsou pro všechny. Odpovězte si na následující otázky:

  • Lákají vás místa plná vůní, tvarů a barev?
  • Hledáte prostor plný života pro všechny jeho obyvatele i ze živočišné říše?
  • Chtěli byste zahradu měnící se se střídáním ročních dob?
  • Přáli byste si zahradu s tajuplnými zákoutími, jež bude místem radosti a neustálého objevování?
  • Nebojíte se bujné vegetace a nemusíte mít přírodu neustále pod kontrolou?

Pokud jste odpověděli na většinu otázek ano, a nepoužíváte mulč nebo herbicidy, nepotřebujete mít trávník vysekaný na krátko a nemáte v lásce tújové živé ploty či zahradní textilie, tak potřebujete zahradu od nás.

Správně založená zahrada, kde se rostliny navzájem podporují a chrání, nepotřebuje přílišnou péči – naopak, jakákoliv chemie je tam zapovězena. Jen tak si můžete pochutnat na jedlých květech, sladkých plodech, salátech  z divokých rostlin nebo vlastních léčivých bylinkách v té nejzdravější podobě.

Tvoříme zahrady, které nasytí všechny vaše smysly.

A jak to probíhá?

  • Plánování začíná návštěvou vaší zahrady. Jejím cílem je pozemek vyhodnotit a zdokumentovat – je potřeba znát rozměry a orientaci pozemku, kvalitu půdy, místní klimatické podmínky, umístění důležitých stávajících prvků na pozemku a další podrobnosti, podstatné pro úspěšný návrh.
  • Následuje podrobný rozhovor, týkající se požadavků vaší rodiny na budoucí zahradu. I když jsme primárně zaměřeni na tvorbu jedlé zahrady, vytvářené v souladu se životním prostředím, měla by samozřejmě korespondovat s vaším vkusem, životním stylem, zájmy a potřebami všech členů rodiny.
  • Na základě těchto rozhovorů připravíme 2 studie řešení ploch prostoru a funkčního uspořádání zahrady. Na přání zákazníka můžeme vypracovat ručně kreslené vizualizace jednotlivých částí zahrady, pro pozemek v obtížném, svažitém terénu je možno vytvořit také trojrozměrný model případných terénních úprav.
  • Pro vybraný návrh vypracujeme osazovací plán, který obsahuje seznam všech navrhovaných rostlin, jejich množství a přesné umístění. Výběr rostlin přihlíží k požadavkům klienta a samozřejmě také k přírodním podmínkám pozemku. Dalším dokumentem je textová část projektu s návrhem technologických postupů realizace a doporučeným způsobem výsadby a údržby rostlin.
  • V případě zájmu zajistíme autorský dozor stavebních prací, případně samotnou realizaci osazení. Po domluvě lze také zajistit sezónní údržbu budoucí zahrady.

 

 

 

 

Top