TZ- Sezona jedlého kvítí začíná brzy

Za pouhých 69 dní začíná sezona jedlého býlí. Na mezích i u potoků vyzáří plno zdravého přírodního salátu a v lesích budou bloudit lidé, kteří se budou ptát, jak se pozná medvědí česnek.

Ačkoliv se to zdá dneska ještě daleko, ve skutečnosti je okamžik nejlepšího rašení na dosah. Právě v prvních dubnových dnech vydává příroda to nejlepší.

Již od 31. března pořádám kurzy pro všechny, kdo chtějí být na jaře zdraví, plni sil a ještě ušetřit za návštěvy v lékárně.

Jarní výhonky v sobě mají velké množství látek, na které lidské tělo po dlouhé zimě lačně čeká. Všechny vitamíny a minerály se v rostlinách nacházejí v koncentracích, které jsou našemu tělu mnohem bližší, než v tinkturách nebo dokonce tabletách.

Každá planě rostoucí rostlina má svou osobitou a zajímavou chuť, která ozvláštní tradiční jídla. Jsou kořením i zeleninou zároveň.

Ve volné přírodě najdete v prvním dubnovém týdnu violku (Viola odorata), sedmikrásku (Bellis perennis), řebříček (Achillea millefolium), kontryhel (Alchemilla monticola), bršlici kozí nohu (Aegopodium podagraria), podběl (Tussilago farfara), kopřivu (Urtica dioica) a další. V zahradách si pochutnáte na mladinkých výhoncích denivky (Hemmerocallis) nebo primule (Primula veris).

O posledně jmenované, o primulce, Pietro Mathioli  ve svém herbáři píše: „Drobné listíčko, jakmile vyráží, užívají rádi do salátu.“

Výše jmenované i další bylinky můžete přidat do oblíbeného salátu třeba z rajčat a jarní únava zmizí jako mávnutím jarního výhonku.

Více o seminářích na: http://www.kytkykjidlu.cz/category/kurzy-a-seminare/

Fotografie v tiskové kvalitě ráda zašlu.

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru