Omeleta s květy yuccy

Tato omeleta se zemi svého původu jmenuje “flor de izote”. Je to úplně běžné jídlo ve střední Americe – Mexiko, Salvador, Quatemala atd.  Z yuccy tam jedí i kořeny respektive hlízy.

Původně jsem si myslela, že jsem to jídlo vymyslela já. Květy yuccy jsou krásně šťavnaté podobně jako poupata denivek. Od rodilého Salvádorce jsem se ale dozvěděla, že se to u nich doma připravovalo vždy v neděli.

  1. Květy yuccy by se měly sklízet hned po rozkvětu. Doma je zbavte tyčinek a pestíků.
  2. Na másle nebo slunečnicovém oleji (jak to máte rádi) orestujte nadrobno nakrájenou jarní cibulku. Přidejte květy očištěné květy yuccy a chvilku poduste. Osolte, opepřete a dejte se do omelety.
  3. V hrnku rozkvedlejte jedno vejce, lžičku strouhanky, lžíci vody, osolte podle chuti. Na pánvi rozehřejte olej, vlijte směs. Osmažte po obou stranách
  4. Nebo do vychladlé podušené směsi vlijte rozkvedlané vajíčko a udělejte omeletu se vším dohromady.
  5. Lenoši si mohou  nalít vajíčka rovnou na pánvičku se směsí a udělat si něco na způsob míchaných vajíček.
  6. Podle toho, jaký jste zvolili předtím postup, doplňte strouhaný sýr a rajčata nakrájená na plátky – zabalte do omelety, přihoďte k míchanici.
  7. Chuť dolaďte květy česneku a čili papričkou.

 

Mohlo by se vám hodit

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru