Pomazánka ze zrajícího sýra s řebříčkem

Pomazánka ze zrajícího sýra s řebříčkem

Jedlé květy se dají párovat i s pivem a zrající sýr je jeho věrným společníkem . Je to silná ingredience s nezaměnitelným charakterem a řebříček je jeho výborný společník.

Pomazánka ze zrajícího sýra s řebříčkem

Tento recept byl sestaven na objednávku na akci Pivní festival v Pražské botanické zahradě v Troji. Je to recept na míru mužským chutím. S jeho vytvářením pomáhal znalec piva (25 let) v nejlepších letech.

  1. Zrající sýr (typu Romadur)  nechte temperovat nebo i dozrát, aby byl vláčný. Pro 4 osoby stačí 100g  Romadur (1 balíček)
  2. Květy řebříčku obecného  (asi 1 polévková lžíce) nechte chvilku na kuchyňské lince, aby vycestoval hmyz a poté nasekejte nadrobno.
  3. Výhonky kopretiny  bílé nebo zlatně věncové (podle chuti, asi tak hrst) přeberte, omyjte a nasekejte nadrobno.
  4. Zrající sýr rozmačkejte vidličkou s 1 kelímkem (250 ml) zakysané smetany a podle chuti dosolte. Zrající sýr je sám o sobě dosti slaný.
  5. Do směsi zamíchejte nasekané bylinky. Mažte na malé kousky tmavého chleba a zdobte květy česneku kýlnatého nebo jiného dostupného.
  6. Podle sezony se dá použít pažitka pobřežní, česnek převislý nebo pažitka čínská.
  7. V zimě je možné použít řebříček sušený a kopretinu případně nahradit petrželkou.

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru