Zpravodaj 013

Srpen v trapu. Tropická vedra střídaly bouře, až napršelo dokonce i tolik, že to stačilo na podnícení růstu hub. Byl to dobrý srpen!

Září se francouzsky řekne „rentrée“, tedy návrat, žádný septembre, jak byste si mysleli. U nich to znamená, že se děti vrátily do škol a dospělí do kanceláří. A všichni mají jakýsi legitimizovaný „dojezd“. Rozumějte ještě tak týden, dva, tři… práce furt nikde.  I u nás se v září děti vracejí do školy a do svého rytmu strhávají i další nebohé lidi. Rodiče dítek školou povinných zběsile kmitají mezi prodejnami cviček a hudebkami. Nejste v tom samy! Moje maminka prožívala 

přibližně před padesáti lety následující peklo: Můj mladší bratr měl nastoupit do školky po dlouhých prázdninách bezbřehé svobody. První školkový den ho maminka oblékla, a pak šla rychle upravit sebe samu. Ale než to stihla, bratr se celý svlékl, jak byl zvyklý po celé dva předcházející měsíce a zahájil zábavnou hru na honěnou – kanape, piano, dvoudvéřová paneláková koupela…. Co k tomu ten malý Tarzan pokřikoval, sdělím případně „off list“. Takže, zoufalé maminky, vaše děti jsou normální, pokud adaptaci na dril oddalují všemi prostředky.

Já už mám svou „rentrée“ za sebou a můžu nabídnout smysluplný program. První sobotu tedy 7. 9. se bude konat výjimečný Kurz jedlých bobulí. Po několika letech, se mi konečně podařilo najít skvělou lokalitu. Neváhejte se ještě dnes přihlásit jednoduchým kliknutím sem.

A ještě nějaké tipy na podzimní jedlé kvítí. Je čas sázet cibuloviny. Nějaké jsem pro Vás připravila do svého shopu.

  1. Česnek kýlnatý roste sám jak zběsilý. Stačí pár pacibuliček. Květy má překrásné. Za necelý rok se vám odmění.
  2. Poschoďová cibule je něco, co si velmi hýčkám. Taky umí růst zběsile, ale jen na místech, která se jí líbí. Má raději trochu stín a středně výživnou půdu. Právě má svou druhou mízu.
  3. Tulipány, které jste tak obdivovali na jaře, chtějí právě teď do země. Ty moje jsou přiměřeně krásné a výjimečně chutné.

…a pokud byste chtěli svůj vlastní Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku měsíce, stačí kliknout sem

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru