Zpravodaj 015

venku sviští vítr a vy si sedíte, ležíte nebo stojíte v teple. V říjnu bylo docela hezky, snad jste si užili všechno, co se patří. A děti měly prázdniny. Už zas! A jako každý rok přiletěli havrani, poslové mrazů. Zcela neomylně mi na zahradě žerou ořechy z toho lepšího stromu, z toho, který má tenčí skořápky a lepší jádra. Jsou fakt mazaní.

Listopad otevírají svátky Všech svatých neboli Dušičky. S těmi jsou pevně spjaty dvě květiny – chryzantémy a macešky. Posílám Vám tentokrát na fotce jídlo a ne kytky.

Macešky totiž byly mezi prvními květinami, s nimiž jsem začala experimentovat.

Sněhové pusinky nejsou žádné jídlo typické pro listopad. Jsou to spíš takové opožděné polibky léta. Když jsem je dělala poprvé,

myslela jsem si, že je cukrářská kreace jen pro ty nejzdatnější. Finta je v tom, že se nebojíte, jdete do toho, mícháte dost dlouho a pak projevíte jen trošičku trpělivosti anebo jen fištrón. Pusinky s kvítky se musejí v troubě sušit a nikoliv péct. Takže je prostě uděláte večer, dáte troubu na teplotu kolem 100 stupňů a jdete spát. A ráno máte hotovo ani ta trpělivost nebyla třeba.

  1. A kdybyste neměli na ty pusinky macešky, tak můžete použít něco sušeného. Třeba chrpu.
  2.  Myslete na Vánoce, protože za měsíc už bude na poštách peklo a využijte nabídky na nákup kuchařek. Všechny tři najednou máte jedním klikem tady.
  3. Vy co máte fištrón, jste už vykoupili skoro všechny cibule poschoďové, ale zbývají tam ještě další cibuloviny, které můžete zasadit.

…a pokud byste chtěli svůj vlastní Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku měsíce, stačí kliknout sem. A tenhle můžete klidně přeposlat všem, kdo se o jedlé kytky zajímají.

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru