Zpravodaj 021

Milí blažení kytkožrouti,

začal půst, který je logickým vyvrcholením masopustu. Je to zatraceně košaté vyvrcholení, když trvá 40 (slovy čtyřicet) dní. Tak koukejte využít alespoň pár z nich. Nadchází totiž čas, jako stvoření pro disciplínu zvanou v barevných časopisech “zhubnout do plavek”.

Příroda začíná pučet, rašit, klíčit a tak nám jako na stříbrné míse servíruje lupení plné vitamínů, minerálů, látek urychlujících průtok krve játry, vlákninu a taky pohyb na čerstvém vzduchu. Jděte to toho, je to o dost zábavnější než

program, který nabízela různá masová media na únor. Půst v tradičním pojetí bylo odříkání, ano, ale také změna obvyklého jídelníčku. Vyřazovaly se živočišné tuky, tedy máslo a sádlo, a nahrazovaly se olejem. Důvodem bylo, že v únoru vylisované oleje by mohly žluknout a krávy málo dojily. Zařazovala se syrová strava – zelené lupení. Důvodem bylo, že asi docházelo dřevo na topení a vaření a příroda obrašovala. Jak prosté. Prostě si jen udělejte změnu ve stravovacích stereotypech a máte to doma.

A moje podrobnější tipy na březen tentokrát formou laškovného testu.

  • Panebože MDŽ je v neděli?

Koupím kytkové knowhow místo pugétu s uhlíkovou stopou zdéli deset tisíc kilometrů a více.

  • Chci letos konečně zhubnout?

Dám si super rychlý detox na louce ještě před Velikonocemi

  • Na tyhle tendenční kraviny kašlu?

Chci konečné vysévat na zahradě něco kloudného.

A kdo jste to dočetl až sem, tak se těšte na 1. dubna, kdy vychází další číslo. A pokud byste chtěli  Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén každou první středu v měsíci, stačí kliknout sem

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru