Zpravodaj 038

Růže šípková (Rosa canina), plod

Milí blažení kytkožrouti,

víte, co je nejlepší zpráva první srpnové středy? Máme ještě  půlku prázdnin před sebou!

Tak bujný červenec jsme dlouho nezažili. Já, dobrovolná rukojmí svojí zahrady a Přírody vůbec, jsem ho strávila stříháním bylinek. Dobrá zpráva pro všechny, kdo nestihli udělat vlastní zásoby, protože to byl opravdu závod s časem. Sklad mám plný až po střechu.

Srpen Vám (i mně) přinese srovnatelné požitky, tentokrát s nejrůznějšími plodinami. Přijeďte ochutnat na jedinečný a jediný Bobulový kurz do Českého krasu. Tam se dozvíte, že nejen ostružinami živ je člověk na konci srpna. Podrobnosti jsou v prokliku tady.

A k čemu je ještě dobrý srpen?

K poslednímu dočerpání sil, které budeme potřebovat, až se nám zase dny zkrátí. Choďte bosky, protože jenom z teplé letní země sálá síla zpevňující imunitu. Nechoďte do míst, kde hučí klimatizace, protože ta z Vás tu sílu vysaje. Zkuste se vyspat pod hvězdami, mezi nimiž vládne velký pes, a vykoupejte se v potoce nebo v rybníce. Dělejte si samozřejmě, co chcete a buďte hlavně celý srpen šťastní! Je to měsíc hojnosti. Dopřejte si hojnost štěstí i do zásoby, ať máte v zimě z čeho brát

A co v zahradě a v kuchyni?

  • Neváhejte s výsadbou poschoďové cibule, o níž jsem pohovořila ve svém dubnovém videu, které můžete vidět zde
  • Nebojte se myslet na výsevy ozimých plevelů. Kdo miluje polníček, musí na něj myslet už teď. A kdo nezná vochlici, může se seznámit.
  • Naložte si levandulové víno. Více o něm zde.

A jestli chcete svůj vlastní zpravodaj, nyní častěji než každou první středu v měsíci s jekotem sirén, tak je k dispozici zde.

A jestli jste si hezky početli, kupte mi kafe, to mi udělá radost.

 

0 odpovědi

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte a přispívat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *