Zpravodaj 050

Milí blažení kytkožrouti,

tak jaký jste měli červenec? Doufám pevně, že tak dobrý jako já. Jak vidíte, ani jsem nestihla publikovat zpravodaj s tradičním jekem sirén první středy. A jestli jste ještě neměli žádnou pěknou dovolenou, tak se to dá stihnout i v srpnu.

Nadcházející měsíc patří k těm nejbohatším, protože ze všech stromů a keřů se sypou nejrůznější sladké plody. Mám takový osobní průzkum, co se týče rozkoše ojídání ovoce přímo ze zdroje.  Musí to být archetypální slast, protože jsem ji objevovala u různých lidí různého věku, zájmů atd.

Můj nebožtík tatínek, ve třetí generaci čistokrevný Pražák, chodil za ranní rosy na chatě po zahradě a trhal si nešikovnýma mužskýma rukama rybízy a angrešty. Strkal si je do pusy a tvářil se šťastně. Ovocné koláče jedl se špatně maskovanou zdvořilostí, ovoce z misky si nikdy nebral, jablkům se vyhýbal. Bavily ho jen ty bobule přímo z keřů.

Jedna z partnerek mých synů, vždy upravená a vyžehlená slečna, která měla vždy upravené nehty, mne překvapila, když odmítla mističku ostružin s tím, že je má nejradši z těch šlahounů. Byly to divoké ostružiny s obrovskými trny, které mi svévolně a samostatně rostou u kompostu a pro jejich sběr je třeba překonat hromadu klacků. Ta slečna se tam vysápala pro tu radost z trhání přímo z keře.

Ještě bych to měla další historky, které jsou podobné. Pointa je vždycky stejná. Někdo do koho byste to určitě neřekli, propadá vášni sběrače ovoce, na což byste ho rozhodně netipovali. Ale mě zajímá……..

 • Co máte nejradši?
 • Hrušky u cesty?
 • Mirabelky nebo špendlíky?
 • Trpké dřínky?
 • Maliny, ostružiny, brusinky, borůvky
 • Probouzí se ve Vás sedlák, sběrač, lovec?
 • Jste schopni vylézt na strom nebo si nabrat do bot?

Terénní kurz má další díl

Fotka s proklikem na teaser

A ještě pět nápadů, co dělat v srpnu na zahradě?

 1. Myslete na své zdraví a zasaďte si cibuli poschoďovou. V únoru jako když ji najdete
 2. Nezapomeňte, že srpen je měsíc, kdy se vysévá polníček. V únoru jako když ho najdete.
 3. Začněte plánovat akce – přednášky, kurzy, semináře. V únoru začíná nová sezona.
 4. Nebojte se pomyslet na vánoční dárky.
 5. Anebo udělejte radost svojí nebo sousedovic kočce

Stačí kliknout sem, pokud byste chtěli svůj vlastní Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce.

 

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru