Slivoň trnka (Prunus spinosa)

Zpravodaj 058

Milí přátelé jedlého býlí a kvítí,

nastává náš nejlepší měsíc. Období nejlepších salátů, nejrychlejšího růstu, nejzelenějšího lupení i nejbělejších květů na ovocných stromech.

Je toho tolik, co bychom měli stihnout. Na každý den nám příroda narafičila nějaké nové lahůdky, které bychom měli ochutnat. Naše tělo přitom rozkvétá jako ty rostliny, protože z každého lístečku a kvítečku dostává životodárnou sílu.

Pár let mi to trvalo, než jsem se naučila, že v dubnu se nesmí nic odkládat. Pomohla mi k tomu jedna z moudrých vět mého opraváře počítačů. Ano, pronesl ji IT expert na odchodu. Na schodech se ležérně otočil, jak to dělají vyšetřovatelé v detektivkách, když potřebují říct to nejdůležitější.

„Však vy se taky jednou naučíte zálohovat, paní Vlková! Jen asi budete muset mít nějaký průšvih.“

Myslel tím samozřejmě, že když nebudu zálohovat, tak přijdu o data. Kupodivu jsem se naučila zálohovat dříve, než se mi stal velký průšvih; tak intenzivní jsem měla strach, že by ten dobrý muž mohl mít pravdu.

Také bych Vám poradila, abyste si užívali dubnových darů už ode dneška a na nic nečekali. Ale já přeci nejsem žádný Váš mravokárce, abych Vám za měsíc říkala:

„Však si dáte příště lepší pozor, abyste si ten duben užili. Jen se na sebe podívejte, zase Vám toho tolik proteklo mezi rukama.“

Celý ten krásný měsíc končí kouzelnou filipojakubskou nocí, kdy má lupení kouzelnou moc. V Česku i jinde ve střední Evropě planou ohně, které ten líbezný jarní čas ukončují. Ženy, pociťující spojení se zemí a rostlinami, skáčou přes plameny a čerpají tak sílu do dalšího života.

Už máte svůj letošní plán na duben, co byste chtěli stihnout?

 

 

Mohlo by se Vám hodit

 

 

Stačí kliknout sem, pokud byste chtěli svůj vlastní Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce.

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru