Přírodní svatba

Zpravodaj 061 červenec

Milí přátelé jedlého býlí a kvítí,

Víte, jaký je nejoblíbenější den pro svatby? Je to 7.7. Datum je na úřadech vyprodáno na několik let dopředu. Dvojice krásných magických prvočísel přináší štěstí. Je to také den, který je nejpříhodnější pro pořádání svateb v přírodě.

Zdá se, jakoby se snoubenci tohoto způsobu uzavírání manželství nemohli nabažit. Hodně lidí bydlí ve městech a zažít mimořádný den v přírodě je příjemné vytržení. Každý má přirozeně rád to, čeho má málo nebo dokonce nedostatek.

Svatby v přírodě dneska frčí. Taková akce vyžaduje i přiměřeně přírodní doplňky. Začíná to méně formálními pozvánkami bez mašliček a ražby s holubičkami.

I jídlo je přírodní. Nejlepší pohoštění je přímo z ohnivého grilu přímo na dvoře a ještě lépe s nějakými dary přírody přímo z místa konání. Samozřejmě, že narážím na přísady a příchutě z jedlého býlí, které roste někde za domem. Na stolech nemusí být ubrusy, které by pak musel někdo vyprat a po odchodu všech hostů se nemusí zametat, protože drobečky spolyká trávník.

Svatebčané mají v přírodě nekonečné možnosti jak se spolu bavit nebo naopak nebavit a spát na lehátku pod jabloní. O dětech ani nemluvíc; zabaví se klackem a šťouráním do louží nebo do kompostu, vitím věnečků nebo lezením po stromech.

Jako výslužku si hosté odnášejí něco smysluplně přírodního – bylinky, které budou i v zimě připomínat rozjásanou letní slavnost.

Už jste prokoukli, že tady popisuji svatbu, jakou jsem sama neměla, protože když jsem se vdávala, tak se taková skoro nedala uspořádat? Užila jsem si ji jako host, jako maminka, která vede syna „k oltáři“, což byl květinami ozdobený rám houpačky, kde jsem o čtvrt století dříve houpala. Nežijem´si špatně.

Chcete taky takovou svatbu pro sebe nebo své blízké? S těmi jedlými kytkami vám ráda pomůžu. Inspiraci najdete na webu. A nebo mi prostě napište nebo zavolejte a spolu to vymyslíme.

 

 

 

 

 

Mohlo by se Vám hodit

 

Stačí kliknout sem, pokud byste chtěli svůj vlastní Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce.

 

 

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru