Kurzy pro kamarádky

Pro kamarádky kytky k jídlu

„Chceme uspořádat kamarádce oslavu. Začala sbírat bylinky a je do toho úplně blázen. Přijedete nám o těch jedlých kytkách něco povědět?“

Takhle to už párkrát začalo. Volala, nebo psala, paní X, že je z party kamarádek a že chtějí jednu z nich potěšit neobvyklým dárkem.  Všichni dneska už všechno mají, jen ten čas nemají. Takže to nejlepší, co jí můžou dát, je společně strávený čas plný zážitků.

Takový workshop – dárek funguje obvykle jako všechny ženské akce, to znamená bezvadně. Jedna dobrá duše se ujme organizace. Všem těm kamarádkám zavolá a přesvědčí je, aby si udělaly v diáři místo. Čas je neúprosný a rozumné ženy vědí, že zítra může být na něco pozdě. A je to! Takhle jednoduché to je.

Najít místo a všechno připravit je příjemná činnosti, do níž se každá z dam zapojí podle toho co má ráda a co jí jde. To je výhoda dlouholetých kamarádství. Upřímně jsem vždycky fascinována silou ženských kamarádství.  Tak jedem!

„Najděte nějaké čisté místo, kde roste cokoliv.“ Odpovídám na otázku, jaké jsou nároky na terénní kurz. Nemusím dodávat, že se nehodí golfové hřiště nebo smrkový les. A moje maličkost na místě dostává jako bonus seznámení s novým, neznámým terénem.

Jdeme krajinou a ochutnáváme ji. Přijímáme, co příroda poskytuje a máme z toho radost. Ochutnáváme radost ze života, kterou do něj kytky přinášejí. Přichází překvapení nad pestrostí cesty, jíž se denně chodí. Hlava je lehčí o starosti všedního dne, které milosrdně spolkla zem. A všem je nám společně dobře.

Mohlo by se vám hodit

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Nákupní košík
Přejít nahoru