Recet na antidepresivní kuličky

Antidepresivní kuličky

Koulení kuliček báječně zvládají, zejména děti, které chodí do kurzů keramiky. Inspirujte se  uvidíte, jak, přistupují k výrobě koulí s dechberoucí mistrovskou zručností a obvykle též s radostí z tvorby jídla. Dělejte to jako ony  a zapomenete, že někde existuje nějaký stres.

Pro 4 osoby

 • 250 g čerstvého sýra
 • ¼ lžičky soli
  1 lžička drceného kmínu
 • 1 sáček slaných sušenek
 • na obalení květy chrpy modré, měsíčku lékařského, aksamitníku rozkladitého, yzopu lékařského a cibule kuchyňské (rozebrané na  korunní lístky a jednotlivá kvítka) a kulinární popel………….

Postup

 1. Čerstvý sýr nechejte přes noc vykapat v plátýnku, bude se s ním lépe pracovat. Tento krok je nezbytně nutný, pokud máte sýr ve vaničce.
 2. Sýr rozmělněte v mističce vidličkou, zamíchejte do něj sůl a kmín.
 3. V dlaních vyvalujte kuličky.
 4. Kvítka nasypte do malé mističky a kuličky v ní obalujte. (Kvítka mohou být čerstvá nebo sušená.)
 5. Podávejte na malých sušenkách jako luxusní aperitivní chuťovku jen nejdražším hostům, protože jen jim chcete věnovat tolik pečlivé práce a času.

Tipy a triky

Je jasné, že tento „nerecept“ má nekonečné množství variant podle právě dostupných květů a výsledek závisí především na jejich výběru. Hodí se nejrůznější druhy z čeledi hvězdnicovitých, jež mají dostatečně velké a barevně zajímavé jazykovité květy. Další studnicí inspirace jsou hluchavkovité. . Šalvěje dodávají mimo sytě modré barvy i další chuťové tóny, a co se týče rodu Allium, tedy pažitky a nejrůznějších česneků. Pokud byste po tomto receptu zatoužili v zimě, třeba na oživení silvestrovského stolu, dá se kouzlit i s květy sušenými.

Poznámka:  Můj rakouský nakladatel přeložil název jako “Globuli” fur schlechteTage.

Mohlo by se vám hodit

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Nákupní košík
Přejít nahoru