Květinový sulc

Sulc z vepřových nožiček s ptačincem prostředním

Vtip květinkového sulcu je v tom, že rostliny musejí být pevně ukotvené na dně nádoby, protože mají tendenci vyplouvat nahoru. Při vyklopení se naopak objeví nahoře jako elegantní ozdoba.

  1. Dvě vepřové nožičky vložte do hrnce, přidejte 2 bobkové listy, 8 kuliček pepře, 8 kuliček nového koření, jednu celou cibuli, zalijte vodou, aby byla ponořená a vařte asi 2 hodiny.
  2. Maso a kůže oberte z kostí. Pokud máte rádi více masa, můžete vyměnit jednu nožičku za koleno. Nechejte vychladnout do druhého dne a zkontrolujte, jak vývar rosolovatí. Pokud je příliš „měkký“, svařte na menší objem.
  3. V osolené vodě uvařte oblíbenou očištěnou a nakrájenou zeleninu (mrkev, celer, petržel, hrášek), sceďte a nechejte vychladnout.
  4. Trochu vlažného vývaru nalijte na dno nádoby, do níž budete sulc dělat a nechejte zavadnout. Naaranžujte snítky ptačince prostředního a sedmikrásky a opatrně zalijte další vrstvou vývaru a opět nechte ztuhnout. Rostliny musejí být pevně ukotvené na dně nádoby, protože mají tendenci vyplouvat nahoru.
  5. Následně dolijte zbytek vývaru se zeleninou a masem a nechejte ztuhnout v lednici do druhého dne. Sulc dostanete z nádoby snadno tak, že ji ponoříte do teplé vody. Sulce se začne rozpouštět a „pustí se“.
  6. Podávejte s jemným octem, na drobno nakrájenou cibulkou a dobrým chlebem.
  7. Pro vyznavače vegetariánství je možné použít místo vývaru z vepřových nožiček agar-agar a místo masa vajíčka. Všechno ostatní se dělá stejně.

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru