Modřenec arménský v květu

Zpravodaj 43

Milí blažení kytkožrouti,

už jsou tady Tři králové, takže už žádné novoroční zdravice, protože ty už Vám nepochybně lezou i ušima i krkem. Není třeba dívat se zpátky a plácat se po ramenou, co jsme v tom loňském, podělaném roce všechno dokázali. Daleko lepší je těšení na to, co ten další měsíc přinese.

Takže co s tím lednem? Vždycky hledám nějakou neotřelou zábavu, která by ten nejnudnější měsíc v roce nějak ozvláštnila. Podělím se o svou pěstitelskou úchylku. Občas provozuji guerilla gardening – rozsévám v krajině přebytky.  Kdybyste se chtěla případně zapojit, nabízím modřence arménské. Jsou to půvabné jarní květiny, které se obvykle na místě, kde se jednou usadily, množí jako myši. Na rozdíl od nich jsou ale překrásné a to i po všechny roky příští.

A co by se případně dalo dělat jiného?

  • Naložte si bylinkové víno na podlévání pečínek. Já mám zatím v kuchyni na lince jen z levandule. Zkusím nějaký inovativní mix a na konci měsíce dám vědět, jak to dopadlo. Ona ta bylinková vína bývala používána jako léky.
  • Vysejte si na zahradě anděliku lékařskou. Už v roce 2022 Vám vykvete. Ano, to není překlep. Kvete až v druhém roce života a její rostlina je opravdu impozantní. Navíc je to prazvláštní rostlina, která si ke klíčení přeje světlo i mráz a to zároveň.
  • Protože další zpravodaj vychází až den po Hromnicích, tak se připravte i na ně. Začátek února je totiž daleko zřetelnější vstup do nového roku než první leden. Co všechno se dá do té doby vidět a slyšet? Již koncem ledna se zajíci začínají oddávat sexu, jenž se odborně nazývá honcování. Brhlík se oddává zpěvu, což je prozatím předehra k jeho následnému páření. Procházky jsou bezva v každou roční dobu. Myslete víc na sex a méně na viry, leden bude rázem příjemnější.

A to je moje knížecí rada na závěr tříkrálové četby.

Jestli jste si hezky početli, kupte mi kafe. Děkuju.

Stačí kliknout sem, pokud byste chtěli svůj vlastní Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce.

 

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru