Milí blažení kytkožrouti,

víte, co je nejlepší zpráva první srpnové středy? Máme ještě  půlku prázdnin před sebou!

Tak bujný červenec jsme dlouho nezažili. Já, dobrovolná rukojmí svojí zahrady a Přírody vůbec, jsem ho strávila stříháním bylinek. Dobrá zpráva pro všechny, kdo nestihli udělat vlastní zásoby, protože to byl opravdu závod s časem. Sklad mám plný až po střechu.

Srpen Vám (i mně) přinese srovnatelné požitky, tentokrát s nejrůznějšími plodinami. Přijeďte ochutnat na jedinečný a jediný Bobulový kurz do Českého krasu. Tam se dozvíte, že nejen ostružinami živ je člověk na konci srpna. Podrobnosti jsou v prokliku tady.

A k čemu je ještě dobrý srpen?

K poslednímu dočerpání sil, které budeme potřebovat, až se nám zase dny zkrátí. Choďte bosky, protože jenom z teplé letní země sálá síla zpevňující imunitu. Nechoďte do míst, kde hučí klimatizace, protože ta z Vás tu sílu vysaje. Zkuste se vyspat pod hvězdami, mezi nimiž vládne velký pes, a vykoupejte se v potoce nebo v rybníce. Dělejte si samozřejmě, co chcete a buďte hlavně celý srpen šťastní! Je to měsíc hojnosti. Dopřejte si hojnost štěstí i do zásoby, ať máte v zimě z čeho brát

A co v zahradě a v kuchyni?

  • Neváhejte s výsadbou poschoďové cibule, o níž jsem pohovořila ve svém dubnovém videu, které můžete vidět zde
  • Nebojte se myslet na výsevy ozimých plevelů. Kdo miluje polníček, musí na něj myslet už teď. A kdo nezná vochlici, může se seznámit.
  • Naložte si levandulové víno. Více o něm zde.

A jestli chcete svůj vlastní zpravodaj, nyní častěji než každou první středu v měsíci s jekotem sirén, tak je k dispozici zde.

A jestli jste si hezky početli, kupte mi kafe, to mi udělá radost.

 

0 odpovědi

Zanechte Odpověď

Chci se připojit k diskusi?
Neváhejte a přispívat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *