Sakura ozdobná (Prunus serrulata)

Zpravodaj 046

Milí blažení kytkožrouti,

Stalo se takovou módní záležitostí vzpomínat na to, co bylo před rokem. Osobně to považuji za naprosto lichou činnost. Za mnohem užitečnější považuji dívat se kupředu na to, co bude.

Co bylo, už nebude, a co nebylo, to bude. A co teda bude v dubnu?

Už za chvíli budou v naprosto ideální velikosti poupata pampelišek. Notes květinové Květinové kuchařky je má lety zkušeností ukotvené na 19. dubna. V tom týdnu budou nejlepší na nakládání na kapary a taky na „vlašák“. Pampeliškovou radost Vám vylepší jedinečný dárek. Pampelišky k jídlu mají obrovskou slevu až do 20. dubna. Tak si klikněte a kupte knížky sobě i svým drahým blízkým.

Anebo si kupte první kytkožravý video kurz – Kytky k jídlu – velký přehled

O týden později, tedy 26. dubna, budou lákat poupata sakur. Tyhle krásné růžové květy zmiňuji opakovaně. Jsou pro mne soukromým symbolem nelítostného prchání času. Přiznám se, že v posledních třech letech jsem vždy vstupovala do měsíce dubna s pevným odhodláním, že si obnovím zásoby solených sakurových květů, ale pak jsem najednou černými střevíčky rozhrnovala růžové závěje a propadala sebelítosti nad propásnutým termínem. Příští týden pošlu recept, tak si hlídejte poštu a pak ty sakury.

A jaké jsou nejdůležitější dubnové úkoly?

  1. Chytit sezonu za pačesy, dřív než se objeví naši nejúhlavnější nepřátelé – motorové sekačky!
  2. Vysévat oblíbené rostliny do zahrady nebo na balkón.
  3. Připravit si v poslední dubnový den Walburžin salát se sedmera divokých bylin pro posílení těla i duše.

Stačí kliknout sem, pokud byste chtěli svůj vlastní Zpravodaj, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce.

 

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru