Zpravodaj 37

Milí blažení kytkožrouti,

před námi je červenec. Je to nejletnější z letních měsíců. Má všechny ty léta, všechna ta klišé: koupaliště, zmrzlina, houby, letní šatičky, rozpálený asfalt, borůvky, bosé nohy v trávě… další račte si doplnit sami podle toho, co máte rádi.

A koukejte si to všechno užít (deset vykřičníků). Všechny útrapy karantény, které Vás sužují, odstraníte jen venku. Jedině příroda může ty prožité strasti zlikvidovat – omýt v rybníce, pohltit do lesního mechu, odvát větrem.

Francouzština používá pro karanténu výraz confinement (konfinace). Ale má i nové slovo po dobu po karanténě deconfinement (uvolnění karantény).

Zůstává otevřená otázka, jak dlouho trvá rekonvalescence po karanténě. A jestli jste to dočetli až sem, tak si můžete spočítat, že čtyřicet (40) dní ode dneška 1. července uplyne přibližně 15. srpna. To je v různých kalendářích přelomové datum. Keltové mají Lughnasad. Katolíci slaví Nanebevzetí Panny Marie. Takže se odkarantéňujte rychle a bez váhání. Příroda to léto neprodlouží. Kolik síly naberete, tolik jí budete mít.

A pár tipů na báječné urychlovače rekonvalescence:

  1. Dejte si studené ryby s kyselými květy.
  2. Vysévejte jedlé kvítí na příští sezonu.
  3. A klidně už myslete na vánoční nákupy.

A jestli chcete svůj vlastní zpravodaj, nyní častěji než každou první středu v měsíci s jekotem sirén, tak je k dispozici zde.

A jestli jste si hezky početli, kupte mi kafe, to mi udělá radost.

 

Zpravodaj i Poradna

Chcete svůj vlastní Zpravodaj i Poradnu, do své vlastní emailové schránky, vždy s jekotem sirén na začátku každého měsíce?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru